جمع‌آوری مدارس سنگی در سطح استان‌ به زودی آغاز می‌شود
    
تعداد بازدید: 1467
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/9/24
منبع : درون سازمانی

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به اولویت‌های سازمان در نوسازی و تجهیز مدارس، از شروع برنامه جمع‌آوری مدارس سنگی در سراسر کشور در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، طی سفر یک روزه داریوش ورناصری و محمد رکوعی معاونین فنی و نظارت و توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان به استان فارس از ۱۵ پروژه آموزشی در حال اجرا در این استان و روند استانداردسازی سیستم گرمایشی و سرمایشی شهرستان‌های ممسنی و رستم، بازدید کردند.

در این سفر رکوعی با اشاره به رضایتمندی مسئولان حوزه‌های چهارگانه آموزشی این شهرستان‌ها از عملکرد نوسازی مدارس در راستای ساخت و سازهای انجام شده و جمع‌آوری بخاری‌های غیراستاندارد بیان کرد: باعث خرسندی است که برنامه‌های سازمان در اقصی نقاط کشور ثمربخش بوده و علاوه بر رضایتمندی همکاران آموزشی، رضایت دانش‌آموزان را هم در برداشته است.

رکوعی با اشاره به اجرای برنامه‌های متعدد سازمان نوسازی مدارس کشور که با تلاش همکاران محقق می‌شود، تصریح کرد: امور عمرانی همانند استانداردسازی سیستم گرمایشی، جمع آوری بخاری‌های نفتی، مدارس خشتی و گلی و سنگی جز اولویت‌های سازمان است و به زودی با جمع‌آوری مدارس خشتی و گلی و تجهیزات گرمایشی غیر استاندارد، جمع‌آوری فضاهای سنگی از پیکره نظام اموزشی آغاز خواهد شد،

معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی سازمان با اشاره به وضعیت مدارس در حال اجرای شهرستان ممسنی، شرایط را مطلوب توصیف کرد و افزود: پیشرفت فیزیکی و استانداردسازی سیستم گرمایشی مناسب است که امیدواریم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

وی بیان کرد: امکانات آموزشی بهتر، سالن ورزشی، استخر و چمن مصنوعی از نیازهای ضروری دانش‌آموزان این مناطق است که با تخصیص اعتبار از منابع متعدد در حد توان به اجرای آنها اهتمام خواهیم داشت.

رشد ۲۲ درصدی کمک‌های خیرین در مدرسه‌سازی

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور همچنین حضور خیرین را در عرصه مدرسه‌ سازی چشمگیر توصیف کرد و افزود: خیرین  در جشنواره امسال یک هزار و ۵۱۸ میلیارد تومن تعهد داشتند که نسبت به سال قبل ۲۲ درصد رشد نشان می ‌هد که بیشتر از  ۹۰ درصد این رقم کمک به ساخت و ساز به طور نقدی و مابقی نیز شامل اهدای زمین و منزل بوده است؛  از طرفی بررسی‌ها حاکی از آن بود که بالغ بر ۹۰ درصد خیرین بعد از انجام کار تقاضای بخشودگی مالیاتی نداشتند که بیانگر علاقه‌مندی آنها به کار خیر مدرسه‌سازی است.

وی از سیاست جدید سازمان در تکمیل ۴۰ هزار کلاس درس نیمه تمام با مشارکت جامعه خیرین مدرسه‌ساز خبر داد و افزود: جامعه خیرین برای توسعه روند مدرسه‌سازی در سال آینده معادل ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وعده مساعدت دادند که در صورت تحقق کمک شایانی به زیرساخت نظام آموزشی خواهد داشت.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
Contrast
Increase Font
Decrease Font