با‌ حضور مدیر‌کل دفتر حقوقی و امور پیمان‌ها در شیراز برگزار شد؛
    
تعداد بازدید: 2364
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/11/2

گردهمایی آموزشی کارشناسان حقوقی ادارات کل نوسازی مدارس سراسر کشور

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، زهرا ارسنگ مدیرکل دفتر حقوقی و امور پیمان سازمان نوسازی مدارس هدف از برگزاری این گردهمایی را تبیین سیاست‌های راهبردی دفتر حقوقی و واحدهای تابعه، ارتقای دانش و توانایی کارشناسان، تبادل تجربه و هم‌افزایی به منظور رفع مسائل و مشکلات حوزه کاری عنوان نمود.

مدیرکل دفتر حقوقی و امور پیمان‌های سازمان با اشاره به گروه‌بندی شش گانه کشور با سرگروهی یک استان بیان کرد: آیین‌نامه داخلی نحوه برگزاری جلسات مناطق تا پایان سال نهایی و در اختیار گروه‌ها برای  اجرا با دستورالعمل سازمان قرار خواهد گرفت تا سرگروه‌ها نسبت به زمان برگزاری نشست‌ها مطلع شوند و نیاز به کسب شیوه کار از سوی سازمان نباشند.

وی افزود: سرگروه‌ها بر اساس موضوعات مهم و چالش‌های موجود در استان می‌توانند مطالب جدیدی را با نظر و تاییدیه سازمان اعمال کنند و نیازی به بخشنامه سازمان مرکزی برای برگزاری این دوره‌ها نیست.

وی با اشاره به برگزاری کارگروه‌های شش گانه  در اسفند ماه و تاکید بر مشارکت همه اعضای گروه  برای پیشبرد اهداف سازمان گفت: با توجه به اهمیت کار حقوقی کارشناسان، آنها در ادارات کل باید فقط یک مسئولیت داشته باشند و بی‌شک داشتن یک مسئولیت دیگر کیفیت انجام کار را کاهش می‌دهد.

در ادامه سرفراز موصلی مدیرکل نوسازی ‌مدارس فارس با اشاره به نقش ارزنده کارشناسان حقوقی اظهار کرد: این کارشناسان مانند چشم سازمان هستند و با دانش حقوقی خود مانع ضرر و زیان هنگفت به مجموعه نوسازی مدارس می‌شوند.

وی ادامه داد: عمده مشکلات دستگاه‌های اجرایی در مسائل حقوقی به دلیل آگاهی نداشتن رخ می‌دهد  که در مسائل عمرانی مشکلاتی با برخی پیمانکاران و مشاوران رخ می‌دهد.

مدیرکل نوسازی مدارس فارس با اشاره به اینکه حذف تبصره قانونی و باقی ماندن قانون باید با حساسیت بیشتری مورد توجه باشد، گفت: در مواردی که با حذف برخی از تبصره‌ها سندیت اجرایی آن کمرنگ می‌شود  باید به مفاد و موضوع آن اشراف داشت؛ مانند قانون شوراهای آموزش و پرورش که از اختصاص 2 تا 5 درصد عوارض به ساخت و ساز فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی حکایت دارد اما محقق نمی شود.

موصلی با اشاره به ترکیب کارشناسان حقوقی استان‌ها که از جوانان و نیروهای باتجربه تشکیل شده است، بیان کرد: تلاش‌های نیروهای حقوقی در مسایل مربوطه که اغلب در دادگستری‌ها  با مشکل انجام می‌گیرد به افتتاح مدارس منجر می‌شود  که اقدامی ارزنده است.

گفتنی است؛ کارشناسان امور حقوقی استان‌ها نیز در این جلسه نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص موضوعات مورد بحث مطرح و تبادل نظر کردند.

 

از   2   رای
7

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
Contrast
Increase Font
Decrease Font