برگزاری بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان فارس
    
تعداد بازدید: 2073
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/4/2
منبع : درون سازمانی

به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس، بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز با حضور استاندار فارس، مدیران کل نوسازی مدارس، آموزش و پرورش استان فارس، شهردار صدرا و جمع بسیاری از خیران نیک اندیش با شکوه خاصی در مجموعه سرزمین سبز صدرا برگزار شد.

در این همایش استاندار فارس گفت: خیرین با فعالیت‌های خیرخواهانه خود و تامین فضاهای آموزشی مناسب، آینده جوانان کشور را رقم می زنند.

 دکتر عنایت الله رحیمی در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان فارس اظهار داشت: اگر به سعادت ملت خود می اندیشیم باید به سرمایه گذاری در حوزه آموزش و پرورش که بخشی از آن تامین فضاهای آموزشی است فکر کنیم.

نماینده عالی فارس دولت در استان فارس با اشاره به اینکه برای ساختن کشوری توسعه یافته و ملتی پیشرفته در سطح دنیا نیازمند سرمایه گذاری های مستمر در حوزه آموزش و پرورش هستیم، گفت: اینگونه اقدامات خیرخواهانه، ثواب و پاداش عظیمی را در دنیا و آخرت نصیب خیرین خواهد کرد.

وی با اشاره به این که خیر بودن مستلزم ثروتمند بودن نیست، افزود: نیکوکاری به همت بالا و وسعت نظر افراد بستگی دارد؛ چنانکه افرادی با کمترین مکنت مالی بزرگترین کارها را انجام و با توان خود در این مرز و بوم تلاش می کنند.

استاندار فارس آموزش و پرورش را متشکل از فضای آموزشی، معلمان و فرهنگیان، تجهیزات آموزشی و دانش آموزان دانست و افزود: دانش آموزان در فضاهای خیرساز آموزش می بینند و تخصص های گوناگونی کسب می‌کنند و خیرین در خدمات این افراد به جامعه شریک خواهند بود.

نماینده عالی دولت در استان فارس تصریح کرد: مرگ پیوستگی اعمال را قطع می کند، مگر کارهای نیکی که استمرار داشته باشد و به صورت دائمی خیر آن به مردم و جامعه برسد که ساخت مدرسه و تربیت فرزندان صالح از این مقوله است.

 دکتر رحیمی ادامه داد: وقتی انسانها از دنیا می روند مردم می پرسند چقدر ثروت از او باقی مانده است اما فرشتگان می پرسند چه اعمالی را از خود به جا گذاشته است که با این حساب خیرین مدرسه ساز با اقدامات خود بهترین اعمال را پس از خود باقی می گذارند.

وی تاکید کرد: در شرایط امروز جامعه نیازمند مشارکت همه آحاد مردم برای پاسخگویی به نیازهای فرزندان و آینده سازان کشور هستیم.

در ادامه این آئین عبدالقادر فقیهی، رییس مجمع خیرین مدرسه ساز امارات متحده عربی نیز طی سخنانی خاطرنشان کرد: امروزه همگان بر این باورند که آموزش و پرورش، رکن اساسی و انسان ساز جوامع است و توسعه و پیشرفت هر جامعه، از مدرسه آغاز می شود و مدرسه، خاستگاه اصلی دانش و دانایی و ایجاد تحولات در جامعه است و بر این اساس، ساخت و تجهیز فضاهای آموزشی مناسب که بتواند از هر حیث، جوابگوی نیازهای نسل امروز باشد و تعالی و پیشرفت آینده ی کشور را به دنبال داشته باشد، از مهمترین اولویت های نظام تعلیم و تربیت است.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز امارات متحده عربی ادامه داد: از سوی دیگر با توجه به شرایط موجود و محدودیت ها و مشکلاتی که آموزش و پرورش جهت ساخت و تامین فضاهای آموزشی با آن مواجه  است، جهت فراهم ساختن زیرساخت های لازم، نیاز به یاری و همکاری دیگر آحاد جامعه دارد که در این میان، خیرین مدرسه ساز، به عنوان افرادی دلسوز و مسوولیت پذیر، به یاری آموزش و پرورش شتافته تا با ایفای نقش در این عرصه ی مهم و تاثیرگذار متولیان امر آموزش آینده سازان کشور باشند.

وی افزود: خوشبختانه با حضور ارزشمند خیرین مدرسه ساز در این عرصه، به ویژه در سال های اخیر به حمدالله، فارس پیوسته جز استان های پیشگام در این زمینه بوده است.

فقیهی بیان داشت: هم اینک علاوه بر خیرین مدرسه ساز داخل کشور که بالغ بر 600 هزار نفر می باشند،  بیش از 1000 خیر مدرسه ساز در خارج از کشور داریم که آنها نیز به سهم خود، فعالیت های ارزشمندی را انجام داده اند که بنده به نوبه ی خود، از تلاش های خالصانه ی تمامی این خیرین نیکوکار قدردانی می کنم.

این خیر مدرسه ساز در انتهای سخنان خود نیز اظهار داشت: از خیرین نیک اندیش استدعا دارم که با همت عالی خویش، همچنان به حمایت های خداپسندانه ی خود ادامه دهند و در تحقق شعار جشنواره ی امسال که با رویکرد « افزایش ایمنی مدارس، با مشارکت خیراین مدرسه ساز» برگزار گردیده، مساعدت و مشارکت نمایند تا انشاءا... شاهد بهبود کمی و کیفی آموزشگاه های استان و در نتیجه بهبود کیفی نظام آموزشی باشیم.

در ادامه این آئین دکتر میرباقری، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز فارس نیز با تسلیت درگذشت مرحوم حافظی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور که یک روز بعد از آئین بزرگداشت  به سوی حق شتافت، گفت:  بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در راستای  جدب خیرین و تکریم از آنها  برگزار  می شود.

میرباقری افزود: امسال علاوه بر بیست و یکمین‌جشنواره خیرین مدرسه ساز فارس،  در مدارس  خیرساز جشنواره های مدرسه ای نیز برگزار و طی آن از بانیان تقدیر شد.

 رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز فارس بیان کرد:امسال جشنواره خیرین با شعار ایمنی مدارس با مشارکت خیرین است چراکه ایمنی مدارس بحث بسیار مهمی است مخصوصاً در استان فارس که حوادث غیرمترقبه زیاد بوده و روی خط زلزله قرار دارد.

 میرباقری خاطر نشان کرد: باید از مشارکت خیرین در تمام عرصه ها استفاده کرده تا به عنوان مثال به لحاظ ایمنی سیستم گرمایشی و سرمایشی نیز مشارکت کنند و امیدواریم که این مشارکت خیرین در پروژه های مورد نیاز صورت گیرد.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز  با اشاره به تاریخچه تشکیل مجمع خیرین مدرسه ساز در کشور نیز ‌گفت:  مجمع خیرین مدرسه سازدر سال ۷۸با همت و تلاش مرحوم حافظی  تشکیل شد و بعد از استان خراسان رضوی در استان فارس تشکیل شد .

  وی افزود : در حال حاضر ۳۳۰۰ خیر در استان فارس داریم که در امر مدرسه سازی مشارکت دارند که  هر کدام در ساخت یک کلاس تا یک مدرسه کامل مشارکت کرده اند.

میرباقری خاطرنشان کرد: خیران استان فارس طی دو دهه اخیر بالغ بر یک هزار و 850 مترمربع فضای آموزشی و پرورشی با ظرف۹۸۰۰  کلاس ساخته اند که اگر  میانگین هر کلاس  را ۲۵ دانش آموز حساب کنیم، بالغ بر ۳۰ درصد از دانش‌آموزان 900 هزار نفری استان فارس، در مدارس خیرساز مشغول به تحصیل هستند.

در ادامه این آیین سرفراز موصلی مدیر کل سازمان نوسازی مدارس فارس نیز  بیان کرد : فارس پس از تهران  همواره رتبه دوم‌  خیرین مدرسه‌ساز را دارد هرچند که استان تهران جمعیتی معادل سه برابر این استان  را به خود اختصاص داده است.

وی اظهار داشت: در رابطه با شعار امسال که ایمنی مدارس است باید این شعار را جدی گرفت که در این راستا باید تمام  بخاری های غیر استاندارد را جمع‌آوری کرد.

موصلی با بیان اینکه در حال حاضر به ندرت در مدارس بخاری نفتی که آنها نیز استاندارد هستند وجود دارد، افزود:  نزدیک به ۱۸ هزار کلاس درس به سیستم استاندارد سرمایشی و گرمایشی مجهز می باشند.

مدیرکل نوسازی مدارس فارس تصریح کرد:  در بعضی مناطق به خاطر فراهم نبودن زیرساخت ها امکان استفاده از سیستم های استاندارد سرمایشی و گرمایشی وجود ندارد اما با این حال در این مراکز از دیگر سیستم های حرارتی استاندارد استفاده می شود.

وی افزود:  طی 20سال فعالیت خیرین مدرسه ساز فارس، خیران 700میلیارد تومان در این امر مشارکت کردند که در سال گذشته 84 میلیارد تومان کمک شد و پیش بینی می شود این رقم امسال 20درصد افزایش یابد که در این راستا خیران در این جشنواره نیز برای 60 باب فضای آموزشی تعهد کردند.       

گفتنی است در این جشنواره که ورشوچی کارشناس مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور نیز حضور داشت ، از نیک مرد عرصه مدرسه سازی حاج حمید رضازاده مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز که به عنوان منادی نیکی بیش از سه دهه در ساخت و ساز سرپناه برای دانش آموزان تلاش وافری داشته از سوی مسئولین حاضر در این همایش  تقدیر شد .

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
Contrast
Increase Font
Decrease Font