با حضور استاندار فارس و جمعی از خیرین فرهنگ دوست؛ بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز فارس برگزار شد
    
تعداد بازدید: 2474
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1399/12/5

ببیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور با حضورن معاون اول رئیس جمهور، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ،  وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و جمعی از خیرین فرهنگ دوست در تهران برگزار شد.

با حضور استاندار فارس و جمعی از خیرین فرهنگ دوست؛

بیست و دومین جشنواره  خیرین مدرسه ساز فارس برگزار شد.

استاندار فارس : مشارکت خیرین در ساخت مدارس فارس در ۳ سال اخیر ۲ برابر شده است

ببیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور با حضورن معاون اول رئیس جمهور، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ،  وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و جمعی از خیرین فرهنگ دوست در تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس فارس همزمان با تهران بیست دومین  جشنواره  خیرین مدرسه ساز فارس نیز بصورت ویدیو کنفرانس در محل استانداری برگزارو طی ان رحیمی استاندار فارس با تقدیر از همت نیک اندیشان استان که در امر مدرسه سازی سرامد کشور هستند گفت  : امروز شاهد به بار نشستن تلاش های خیرین مدرسه ساز هستیم و هر روز سکوهای افتخار در قالب سکوهای علم و دانش توسط فرزندان این مرز و بوم فتح می شود. و با تلاش دستگاه های اجرایی اعتبارات ساخت و نوسازی مدارس استان به بیش از شش برابر افزایش یافته است.

رحیمی با اشاره به وجود بیش از۸ هزار مدرسه درسطح  استان فارس گفت : بالغ بر دو هزار مدرسه توسط خیرین، ساخته و به دانش آموزان استان اهدا شده است،که همه در مسیر اعتلای علمی و فرهنگی استان موثر بودند و باید در این مسیر از کسانی که مدارس را در چادرهای آموزش عشایر برپا کردند و نتایج آن نیروهای بسیار خدوم تربیت شده اند تا کسانی که دانشگاه ها، مدارس و مکتب ها را در شهرها و روستاها ایجاد کردند قدردانی کنیم.

استاندارفارس افزود: با تلاش همه دست اندرکاران و حمایت خیرین، ایران از جامعه ای کم سواد به جامعه ای با ۸۵ تا ۹۰ درصد آموزش عمومی افراد لازم التعلیم رسیده است و نیروهای متخصص و با تحصیلات دانشگاهی نیز به صورت مداوم گسترش می یابد.

نماینده عالی دولت افزود: خاطره شیرین اولین روزی که دانش آموزان وارد مدرسه می شوند در ذهن خیرین مدرسه ساز ماندگار است و دانش آموزان از خیرین بزرگوار درس خیراندیشی و نیک اندیشی می گیرند و جامعه نیز از این روحیه خیرین درس می آموزد و راه ارزشمند آن ها پر رهرو خواهد شد و دراینده خود از خیرین بزرگ جامعه می شوند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس نیز دراین همایش با تکریم از خیرین تصریح کرد : خیرین مدرسه ساز افرادی هستند که در افزایش دانایی جامعه مشارکت داشته و در آموزش و آگاهی بخشی جامعه نقش آفرینی می کنند و از این جهت خیرین انسان های متدین، مدبر، متقی و مسئوولیت پذیری هستند.

موصلی خاطر نشان کرد: با همت و سخاوت خیرین مدرسه ساز لبخند امید بر لبان دانش آموزان جاری می سازند و به یقین جامعه به آیندگان اُمید دارد و با مشارکت های مردم در عرصه مدرسه سازی زمینه  تربیت دانش آموزان خواهند بود و از این رو شکوفایی و پویایی در جامعه را رقم می زنند‌.

وی افزود: پیش بینی ما برای مشارکت خیرین مدرسه ساز برای سال آینده رقمی بالغ بر۱۵۰ میلیارد تومان می باشد که این مشارکت درسال جاری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان بود که قریب ۶۰ پروژه ساخته و تحویل آموزش و پرورش شده است.

گفتنی است از ابتدای تاسیس مجمع خیرین مدرسه در ۱۳۷۸  تاکنون قریب ۲۰۰۰ فضای آموزشی و پرورشی با گنجایش ده هزار کلاس با درتعامل اداره کل نوسازی مدارس با نیکو کاران ساخته شده است.

در پایان این مراسم که با حضور جمعی از خیرین مدرسه ساز در سالن شهید امامی استانداری برگزار شد، با اهدا لوح یاد بود از خیرین نیک اندیش تقدیر شد.ش/

 

از   2   رای
10

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
Contrast
Increase Font
Decrease Font