انعقاد معاهده ساخت هزار مدرسه در مناطق روستایی و عشایری کشور
    
تعداد بازدید: 2644
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1399/12/17
منبع : درون سازمانی

در یک ارتباط تصویری از محل ستاد اجرایی فرمان امام راحل که با حضور رییس دفتر مقام معظم رهبری، وزیر آموزش و پرورش و رییس ستاد اجرایی فرمان امام راحل، رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و مدیر عامل بنیاد برکت برگزار شد، یکصدباب آموزشگاه افتتاح و معاهده ساخت یک هزار اموزشگاه دیگر بسته شد.

🔹 به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس فارس، دراین ارتباط ویدیویی که محل آن در فارس، منطقه عشایری شهرستان فراشبند انتخاب شده بود، وزیر آموزش و پرورش با تقدیر از عملکرد ۱۵ ساله موسسه برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام راحل گفت: اقدام ارزشمندی که بنیاد برکت که نام او حاکی از برکت اوست که مردم مناطق محروم بیشتر حس می کنند و برخوردار می شوند، انجام داده است کمک به دسترسی بیشتر به آموزش است که در این راستا امروز صد مدرسه افتتاح می شود و هزار مدرسه دیگر نیز که بناست در دورترین و محروم ترین مناطق کشور آموزش را به محرومین بچشانند تعهد می شود.

🔹 حاجی میرزایی افزود: همراه با ساخت این هزار مدرسه ای که در مناطق روستایی و عشایری احداث می شود همت بلند ستاد اجرایی بنیاد برکت به کمک وزارت آموزش و پرورش خواهد آمد تا ما بتوانیم فضایی ایجاد کنیم که دسترسی به آموزش که به دلیل مهاجرت‌های گسترده جمعیتی به فضای آموزشی ایجاد کرده است پاسخگو باشیم.

🔹 دراین همایش دکتر مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان امام راحل نیز با اشاره به اقدامات درخشان این ستاد در طرح محرومیت زدایی تصریح کرد : در اجرای طرح محرومیت زدایی اموزشی نیز بیش از دوهزار باب مدرسه در مناطق غیر برخوردار احداث کردیم و از امروز ساخت هزار باب فضای اموزشی دیگر را نیز طی معاهده ای تعهد می کنیم.

🔹 تحقیقی مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام در فارس نیز در این مراسم گفت: این ستاد در راستای خدمت رسانی در مناطق کم برخوردار امروز آیین بهره برداری از ۴۵۰ مدرسه، مسجد و مراکز فرهنگی با حضور ریاست محترم دفتر مقام معظم رهبری برگزارشد که از این تعداد ۸ مدرسه و ۱۳ مسجد ومراکز فرهنگی مذهبی مربوط به استان فارس می باشد که همزمان با سراسر کشور افتتاح می گردد.

🔹 تحقیقی با اشاره به تعهد احداث یک هزار مدرسه روستایی و عشایری در مناطق محروم گفت : امیدواریم از این تعداد سهم قابل توجهی به فارس تخصیص داده شود.

🔹 موصلی مدیر کل نوسازی مدارس فارس نیز در این آیین گفت : طی سنوات اخیر بالغ بر ۱۱۸ باب فضای آموزشی و پرورشی توسط بنیاد برکت در فارس اجراشده است که اُمیدواریم در طرح جدید اختصاص یک هزار پروژه به مناطق محروم کشور نیزاین استان سهم بسزایی با توجه به گستردگی محرومیت فارس داشته باشد که در کمترین زمان ممکن ان شالله اجرایی خواهیم کرد.

🔹 حیدری مدیر اموزش وپرورش نیز با تکریم از اهتمام بنیاد برکت در اجرای طرح اموزشی آموزشگاه شهید رجایی فراشبند و چند باب فضای آموزشی دیگر در مناطق عشایری استان گفت : طی بازدیدی که مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام راحل از مدارس عشایری در روزهای اخیر داشته است با تنگناها و مشکلات آموزشی فرزندان عشایری آشنا شدند که اُمیدواریم در تخصیص پروژهای آموزشی بیشتر به این استان موثر باشد.

🔹 دراین مراسم که مسوولین از دوباب مدارس عشایری قدیمی و نوساز (شهیدان پرویزی و رجایی) نیز بازدید داشتند، فروغی فرماندار فراشبند با اشاره به محرومیت اموزشی دراین شهرستان خواستار توجه بیشتر مسوولین ستاد مذبور به ساخت و ساز فضاها ی آموزشی دراین حوزه آموزشی شد.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
Contrast
Increase Font
Decrease Font