نقش برجسته خیرین مدرسه ساز در رشد و تعالی جامعه ; نشست مدیرکل نوسازی مدارس فارس با نماینده مجلس شورای اسلامی
    
تعداد بازدید: 3319
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1399/12/28

نماینده مردم شهرستان های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس در محل این اداره کل دیدار و طی ان راهکارها و تدابیر لازم در خصوص امور مدرسه سازی و همچنین موارد منوط به مشارکت های مردمی در استان بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس فارس در این جلسه علیرضا پاک فطرت با اشاره به تاثیر مدرسه در امر اموزش گفت : مدارس نیازمند فضاهایی درخور و مناسب خاص خود هستند که جامه عمل پوشاندن به این مهم، نیازمند فضایی است که آموزش در آن با آرامش و امنیت محقق گردد.

نماینده مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه شیراز و زرقان افزود:
فضاهای آموزشی نیازمند رعایت استانداردهایی است که تعلیم و تربیت را به شیوه مطلوب میسر سازدولذا از این جهت تعداد کلاس ، مساحت کافی، نور مناسب و سایر موارد از جمله نکاتی است که باید با ریزسنجی و دقت رعایت شود و ساخت مدارس بایست با نگاهی خلاقانه و مبتکرانه و به سبک معماری های اسلامی و بومی باشد که برای دانش آموزان و آموزگاران شور و شعف ایجاد کند.
پاک فطرت با اشاره به نقش موثر خیرین مدرسه ساز گفت : خیرین نیک اندیش در عرصه مدرسه سازی نقش برجسته ای در رشد و تعالی جامعه دارند و امید است این رویه خیرخواهانه مستدام و بر جامعه آنان افزوده شودو با رواج نیکوکاری و تشویق به کارهای خیر جامعه ای توانمند، زیبا و پویاداشته باشیم .

در این دیدار همچنین مهندس موصلی با تقدیر از نقش بارز نمایندگان در تدوین قوانین مربوط به امر مدرسه سازی و حمایت و همراهی انان در این امر گفت : نقش آنان در اصلاح و تصویب قوانین و مقرارات مرتبط اثر بخش و موثر است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس در خصوص معماری فضاهای آموزشی گفت : استفاده از جذابیت‌های بصری، نور،رنگ، نمای ساختمان و طراحی کلاس‌ها، راهرو، حیاط، نمازخانه،آزمایشگاه، کتابخانه و تجهیز به فناوری ها برای استفاده دانش آموزان به صورت فنی و کارشناسانه انجام می پذیرد.

وی افزود: ساخت فضاهای آموزشی طبق استاندارد نظام مهندسی و نظارت نوسازی مدارس است و عمليات اجرایی ساخت از ابتدا تا انتهاي كار نظارت فني و اجرايي كار توسط مهندسين اداره كل نوسازي مدارس استان‌ انجام میگیرد.


گفتنی است دراین دیدار نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستان شیراز و زرقان از فعالیتهای عمرانی و اقدامات جهادی وی در ساخت فضاهای آموزشی و حوزه مدیریتی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس تقدیر بعمل آورد.

 

از   1   رای
10

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
Contrast
Increase Font
Decrease Font