همزمان با هفته گرامی داشت مقام شامخ معلّم آغاز عملیات اجرایی یک باب پروژه آموزشی در جهرم
    
تعداد بازدید: 4247
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1400/2/19
منبع : درون سازمانی

احداث یک مدرسه خیرساز در شهرستان جهرم با حضور رییس کمیسیون عمران مجلس و نماینده مردم شریف جهرم و خفر در مجلس شورای  اسلامی عملیات اجرایی  یکباب باب آموزشگاه خیر ساز آغاز شد . 

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس، همزمان با هفته گرامی داشت مقام معلم و با حضور رئیس کمیسیون عمران و نماینده مردم شهرستان های جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان فارس، فرماندار ویژه شهرستان و مدیر آموزش و پرورش شهرستان جهرم، عملیات اجرایی اموزشگاه خیرساز شهدای ۷ تیر جهرم آغاز شد.

در این آیین موصلی مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس فارس گفت: کار و همت خیران مدرسه سازستودنی است چرا که بسیاری از مدارس ما با مشارکت های مردمی ساخته می شود. می توان به جرات گفت قوی ترین سازمان که در کشور مورد حمایت مردم بوده، نوسازی مدارس است.

موصلی مدیر کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس فارس افزود : در معاونت مشارکت های مردمی این اداره کل شیوهای متفاوتی برای ساخت مدارس بر اساس میزان مشارکت خیرین و سازمان نوسازی تعریف شده است و به هیچ وجه میزان مشارکت برای ما مهم نیست و هدف ما تقویت فرهنگ خیری و مشارکت مردمی است.

موصلی در حاشیه این آیین بیان کرد : خاطرات شیرین روزهای نخست که دانش آموزان وارد مدرسه می شوند در ذهن خیرین مدرسه ساز ماندگار است و دانش آموزان از خیرین نیک اندیش درس خیراندیشی و سخاوت می آموزند و جامعه نیز از این روحیه خیرین درس خواهد گرفت و راه و مسیر ارزشمند آن ها پر رهرو و ادامه دار خواهد شد و درآینده خود از خیرین بزرگ جامعه می شوند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تصریح کرد : خیرین مدرسه ساز افرادی هستند که در افزایش دانایی جامعه مشارکت داشته و در آموزش و آگاهی بخشی جامعه نقش آفرینی می کنند و از این جهت خیرین انسان های متدین، مدبر، متقی و مسئوولیت پذیری هستند.

وی خاطر نشان کرد : با همت و سخاوت خیرین مدرسه ساز لبخند امید بر لبان دانش آموزان جاری می سازند و به یقین جامعه به آیندگان اُمید دارد و با مشارکت های مردم در عرصه مدرسه سازی زمینه تربیت دانش آموزان خواهند بود و از این رو شکوفایی و پویایی در جامعه را رقم می زنند‌.

نیکفر مدیر آموزش و پرورش شهرستان جهرم ضمن قدردانی از همت خیرین مدرسه ساز افزود: خوشبختانه در امر مدرسه سازی با کمک خیرین و مشارکت اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس فارس کار بزرگی در شهرستان در حال انجام است و به تدریج مدارس نوساز جایگزین فضاهای آموزشی فرسوده شهرستان که در گیر مشکل مزمن قدمت و عدم استحکام هستند و نزدیک به یک سوم فضاهای آموزشی را تشکیل میدهند، می شوند.

مدیر آموزش وپرورش جهرم در خصوص پروژه های تکمیلی شهرستان گفت: کار ساخت مدارس سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی روستای آرجویه، شهدای بهجان (ابوذر)هردو در منطقه سیمکان ،هنرستان دخترانه آیت الله سید حسین آیت الهی( مدرسه خیری حاج حسین تراهی) ،آیت اللّٰه حق شناس(مدرسه خیری برادران پورطالبی)،شهید مجتبی صفرزاده(مدرسه خیری حاج صفرزاده)، دکتر کشتکار و مدرسه طالقانی (طلوع دانش)، در حال اتمام و تجهیز است یا پیش بینی می شود تا هفته دولت تکمیل و افتتاح شوند .

وی افزود پیش بینی می شود برای مهر۱۴۰۰ ، این هفت مدرسه نوساز که با اعتبار ساخت پانصد میلیارد ریال ساخته شده یا در حال تکمیل است در اختیار دانش آموزان قرار گیرد وامیدواریم پروژه خوابگاه دخترانه مدرسه شبانه روزی منطقه اردوگاه شهید دستغیب با توجه به ضرورت پیش گیری از ترک تحصیل دانش آموزان دختر و روند مناسب پیشرفت پروژه با عنایت ویژه مدیرکل محترم نوسازی فارس وبنیاد برکت تا مهر ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد .

وی با سپاس از نقش مؤثر نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی افزود: پروژه ۹ کلاسه در زمین دبستان شهدای ۷تیر بلوار رهبری و با مشارکت خیر و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس فارس با اعتبار حدوداهشتاد و هفت میلیارد ریال ساخته خواهد شد.تمهیدات آغاز به کار پروژه های هنرستان تلاشگران دوز ه،مدارس ابتدایی روستاهای آغان، شاغان زیغان، کلاکلی، دشتدال ، متوسطه اول جرمشت بالا در منطقه سیمکان و شهید مفتح ،آزادی ، ولیعصر (عج)و شهید رجایی در جهرم از موارد توافقات این جلسه بود.انجام فصل مشترک ، جهت استمرار ساخت پروژه‌های عصمت،جابربن حیان قطب آباد، خوابگاه شهید دستغیب، شهید میثم اکبری کوشکسار،ره آورد این جلسه مشترک بود.

وی از همکاری مؤسسات خیریه بنیاد برکت، مجمع خیرین مدرسه ساز جهرم، مجمع خیرین مدرسه ساز جهرم، موسسه ناتف،به ویژه خیرین بزرگوار حاج حسین تراهی، برادران پورطالبی، سرکار خانم طلوع، حاج صفرزاده،حاج علی اکبر رنجبر،دکتر کشتکار و دکتر حمیدی به خاطر مشارکت در امر مدرسه سازی تشکر نمود.

دکتر وحیدی خیر این پروژه نیز با تقدیر از تلاش مسوولین محلی شهرستان گفت: به عنوان یک مسئولیت اجتماعی در زمینه ساخت مدرسه ورود کردیم. نقش خیرین در پروژه های فرهنگی بسیار موثر هست و ما وظیفه خود می دانیم که این پروژه را انجام دهیم . بسیار خرسندیم که مسئولیت ساخت این پروژه را بر عهده گرفتیم.

گفتنی است از پروژه های در حال احداث شهرستان جهرم بازدید بعمل آمد.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
Contrast
Increase Font
Decrease Font