آغاز عملیات اجرایی سه باب فضای آموزشی خیر ساز در شیراز
    
تعداد بازدید: 194
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1399/8/27
با حضور مدیران کل آموزش و پرورش فارس،  نوسازی مدارس فارس و جمعی از مسوولین و خیرین مدرسه ساز، کلنگ عملیات اجرایی ۳ باب فضای اموزشی خیرساز در آموزش و پرورش ناحیه ۲ شیراز اغاز شد
 

در راستای  اجرای طرح پویش ملّی آجر به آجر  
 
آغاز عملیات اجرایی سه باب فضای آموزشی خیر ساز در شیراز
 
 
با حضور مدیران کل آموزش و پرورش فارس،  نوسازی مدارس فارس و جمعی از مسوولین و خیرین مدرسه ساز، کلنگ عملیات اجرایی ۳ باب فضای اموزشی خیرساز در آموزش و پرورش ناحیه ۲ شیراز اغاز شد
 
 به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس فارس در این مراسم که بارعایت شیوه نامه های بهداشتی  برگزارشد ، اسماعیلی مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اهمیت مدرسه در تربیت  انسان جاوید در  یک ساختمان زنده و پویا گفت :  درصددیم  تا فضا، تجهیزات و منابع ضروری و سخت افزاری آموزش و پرورش را فراهم کنیم  و به راهکارهای مطلوب در فرایندهای تعلیم و تربیت دست یابیم که همان رسیدن دانش آموزان به مراتبی از درجات حیات طیبه، بر اساس سند تحول بنیادین می باشد.
 
دکتر اسماعیلی افزود: دانش آموزان مانند روحی در کالبد مدرسه هستند  و این روزها تشنه حضور فیزیکی در مدارس هستند که امیدواریم هر چه زودتر در دوران پسا کرونا شاهد حضور پررنگ دانش آموزان عزیز در مدارس باشیم.
 
موصلی مدیرکل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس فارس نیز  در این مراسم گفت : این  ۳ باب فضای آموزشی در قالب ۳۶ کلاس درس و در نقاطی که بیشترین کمبود فضای آموزشی احساس می شود و از جمله فضاهای تخریبی شهر شیراز محسوب می شود توسط خیرین با اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان  ظرف مدت یک سال به بهره برداری خواهد رسید. 
 
موصلی  گفت: هم اکنون در سطح استان فارس قریب به ۱۸۰ پروژه فعال صد در صد خیرساز یا مشارکتی در حال اجراست که از این تعداد ۶۰ پروژه تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید و در اختیار دانش آموزان عزیز قرار می گیرد. 
 
 مدیرکل نوسازی مدارس فارس با تشریح پویش ملّی آجر به آجر گفت : ازمهم ترین اهداف پویش مذکور این است که تمام افراد جامعه با کمک های خرد و کلان درامر مقدس مدرسه سازی می توانند مشارکت داشته باشند ودرقالب این طرح ملّی فرهنگ مدرسه سازی درجامعه ترویج خواهدیافت که هر چقدرمعتمدان، مسئولان، مدیران و معلمان در اشاعه و تبلیغ پویش ملی آجر به آجر  اثرگذارتر باشند و ان شاء الله نعمات و برکات این طرح  بیشتر خواهد بود.
 
رییس آموزش و پرورش ناحیه ۲ شیراز نیز در این مراسم گفت : این فضاهای اموزشی که امروز کار ساخت ان اغاز شده اغلب در مناطق کم برخوردار و متراکم دانش اموزی است که یکی از انها با ظرفیت  ۱۲ کلاس در  مقطع ابتدایی در بلوارچمران خیابان ابیوردی ۲ با طراحی نوین و رویکرد مدرسه سبز در ۳ طبقه  در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۸۵۵ متر مربع و ۲ هزار و ۴۷۰ مترمربع  زیربنا و با امکاناتی از جمله آزمایشگاه، کارگاه کامپیوتر خلاقیت ، کتابخانه، نمازخانه، اتاق های اداری و سالن اجتماعات چند منظوره ساخته می شود.
 
 وی در تشریح دیگر پروژه های احداثی  افزود: دبیرستان ۱۶ کلاسه متوسطه دوره دوم حاج مجید یقطین در خیابان سمیه در زمینی به مساحت ۳ هزار و ۲۰۳ مترمربع و زیربنای ۲ هزار و ۶۰۳ متر مربع در ۳ طبقه با امکاناتی شامل اتاق های اداری، نمازخانه، کارگاه، آموزشگاه سمعی بصری ، سالن آمفی تئاتر و آسانسورساخته خواهد شد.
 
رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۲
شیراز افزود :  آموزشگاه ۹ کلاسه شهید عباس حیدری نیز در شهرک جوادیه در زمینی به مساحت ۳ هزار و ۲۰۳ مترمربع و با زیربنای هزار و ۴۱۳ مترمربع در ۲ طبقه با امکاناتی شامل اتاق های اداری، کارگاه خلاقیت،کتابخانه، سمعی بصری و فن آوری، سالن اجتماعات و نمازخانه احداث می شود.
 
امیری فرماندار شیراز نیز در این مراسم گفت: در شرایط کرونایی و توطئه های استکبار که حال جامعه و مردم خوب نیست، اتفاق های امید بخش رقم می خورد و همزمان  سه باب  مدرسه به وسیله خیرین کلنگ زنی می شود و این نوید را می دهد که مردم  یار همدیگر بوده و اندیشه ای قوی دارند.
 
امیری افزود: مجمع خیرین مدرسه ساز در استان فارس همواره پر افتخار بوده و مدرسه سازی  را نهادینه نموده و فارس هم جز سرآمد ها است به طوری که در یک روز در یک ناحیه از شهرستان شیراز سه باب پروژه کلنگ زنی می شود.
 
گفتنی است این فضاهای اموزشی به همت خیرین فرهنگ دوست رحیمی، یقطین و زراعت پیشه در مناطق مذکور احداث خواهد شد.

 

از   2   رای
10

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
Contrast
Increase Font
Decrease Font