افتتاح یک واحد آموزشی خیرساز با حضور معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور
    
تعداد بازدید: 115
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1401/4/9
منبع : درون سازمانی

آموزشگاه خیرساز استثنایی حاج قدرت الله ده بزرگی با حضور معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در ناحیه سه شیراز افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان فارس، آئین افتتاح این آموزشگاه با حضور طریفی معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، مهندس موصلی مدیرکل اداره نوسازی مدارس استان فارس، رضازاده مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان، موسوی مدیر آموزش و پرورش ناحیه سه شیراز، خانواده مرحوم حاج قدرت الله ده بزرگی،اعضای شورای معاونین اداره ناحیه سه و جمعی از کارشناسان ناحیه سه برگزار شد.

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور  با اشاره به عظمت کار خیرین گفت: کار خیران مدرسه ساز در جهت انتقال ارزش های ایثار، نقش و اثر بسیار زیادی به جا می گذارد. این مدرسه سازی در امتداد کار تعلیم و تربیت بوده و بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.
وی ضمن قدردانی از خانواده مرحوم ده بزرگی افزود: اکثر بچه هایی که دانش آموزان استثنایی هستند جذب مدارس شده اند و باید فضای استاندارد آموزشی را برای حضور دیگر دانش آموزان فراهم آوریم. مدرسه باید احساس امنیت و آرامش به دانش آموزان دهد و همین مدرسه منشاء حیات اجتماعی آنان شود.

همچنین وی خاطرنشان کرد که باید مدارس خاص ویژه دانش آموزان استثنایی ایجاد کرده و آنها را توسعه دهیم. خیران مدارس استثنایی باعث می شوند که زندگی جدیدی را به بچه های دارای نیازهای ویژه ببخشند. سعی بر این است که خیران مدرسه ساز و مدرسه یار در امر همفکری مدیریت مدارس حضور داشته باشند.

 موصلی مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان نیز با بیان خاطراتی از مرحوم ده بزرگی، وی را از نوادر مدرسه سازی در عصر حاضر دانست.

وی در ادامه گفت: اعتقاد داریم نصب یک آجر و یک کاشی نیز می تواند اثری ماندگار از حضور خیرین مدرسه ساز در جریان ساخت و ساز فضاهای آموزشی و تربیتی باشد. با نصب تابلویی که نشان از کار اثرگذار یک خیر داشته باشد، فرهنگ انجام کار نیکو و پسندیده در بین دانش آموزانی که در اینگونه مدارس مشغول به تحصیل هستند، رواج بیشتری پیدا می کند و این دانش آموزان در آینده به افراد خیر و نیکوکار بدل می شوند.

موسوی مدیر آموزش و پرورش ناحیه سه شیراز نیز در این مراسم گفت: این آموزشگاه تماما خیرساز بوده که در زمینی به مساحت 2170 مترمربع احداث شده است و شامل 1390 مترمربع محوطه و 934 متر مربع زیربنا است. مدرسه دارای دوطبقه با ۱۲ کلاس آموزشی و ۴ اتاق کارگاه ازمایشگاه و دفتر و سرویس های بهداشتی و سرایداری می باشد.


ایشان همچنین بیان داشتند: مدرسه ی مرحوم ده بزرگی جزء مدارس استثنایی بوده و یکصد و پنجاه دانش آموز استثنایی دوره ابتدایی در آن آموزش خواهند دید.

 در بخشی از این مراسم، رضازاده عضو مجمع خیرین مدرسه ساز، خاطره آشنایی با مرحوم ده بزرگی را با شور و حال خاصی بیان کرد که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
Contrast
Increase Font
Decrease Font