مدیرکل جدید نوسازی مدارس فارس : این استان بهشت خیرین است
    
تعداد بازدید: 1562
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1402/9/14
منبع : درون سازمانی

محمد خلیل خرد مدیر کل جدید نوسازی مدارس فارس در مراسم معارفه خود تاکید کرد :فعالیت نوسازی مدارس در یک مثلث سه ضلعی که شامل نوسازی، آموزش و پرورش ومجمع خیرین است شکل می گیرد که وجود همگی انها را که درحال خدمت به دانش آموزان  هستند به فال نیک می گیریم و امیدواریم نتایج خوبی از این همکاری بگیریم

مدیرکل نوسازی مدارس فارس با اشاره به وجود بیش از ۴ هزار خیر درفارس یاد اورشد:

این استان خیر پرور و خیر خیر بوده و بهشت خیرین است و ما درهیچ جای کشور به این تعداد خیر نداریم که همه انان پای کار هستند و منبعد هم بنده خادم کوچک انها هستم تا انشالله بتوانیم  دست در دست هم نیازهای دانش اموزان و فرهنگیان فارس را براورده سازیم .

 مدیر کل نوسازی مدارس فارس با اشاره به عملکرد بهینه کارکنان این دستگاه اجرایی خاطرنشان کرد : این اداره کل جز سالم ترین دستگاهای اجرایی استان بوده و کادر فنی آن جز مجربترین و همواره دارای رتبه های برترکشوری هستند که مصداق ان ،نظارت بیش از ۲۰ هزار مترمربع فضای اموزشی درحال ساخت فعلی است.

محمد خلیل خرد با اشاره به ضرورت تقدیر و تکریم از همکاران نوسازی مدارس ازمعاون هماهنگی امور عمرانی استانداری درخواست مساعدت لازم دراین زمینه و همچنین از مدیر کل اموزش وپرورش فارس برای  بهره مندی کارکنان نوسازی مدارس ازرفاهیات ویژه فرهنگیان گردید.

مدیرکل نوسازی مدارس فارس با اشاره به لزوم بهره مندی از مساعدت سایر دستگاها و نهادها در امر مدرسه سازی نیز تصریح کرد: دست یاری بسوی همه بویژه همکاران و خیرین بلند می کنیم تا بتوانیم در نهایت منشا خیر وبرکت بوده و ثمره ان به همه اینده سازان و فرهنگیان عزیز برسد.

خرد با اشاره به وجود بیش از ۶۰۰ پروژه آموزشی در حال ساخت در اقصی نقاط فارس افزود: عملیات اجرایی همه این پروژها را تا مرحله تکمیل با قدرت ادامه می یابد واز انجا که  قسمت عمده از انها به همت والای خیرین بزرگواربوده ،انشاله تعهدات دولت را هم درکنار تعهدات خیرین اجرا خواهیم کرد.

 

وی با اشاره به گستره پهناور و جمعیت بیش از ۶ میلیون نفری فارس که  قریب یک میلیون دانش اموز را در خود جای داده است افزود: سرانه فضای اموزشی ما  پنج و ۹ دهم متر مربع است که این امر درکل استان به یک میزان نبوده ومانقاطی سیاه حتی در شیراز داریم و شهرهای جدید نیز به مدارس جدید نیاز داشته که در قیاس با کمبودها ، تعداد مدارس فعلی جوابگو نیست و برخی دوشیفت وحتی  اگر تلاش نکنیم بسوی سه نوبته شدن نیز پیش خواهند رفت.

مدیرکل نوسازی مدارس فارس با ابراز امیدواری برای حل تگناهای فضاهای اموزشی با مدد سایرین و نیل به نتایج قابل قبول یاداورشد: جریان حاشیه نشینی   در اغلب مناطق کشور به معظلی مبدل شده  و مادر حوزه اموزشی ناحیه سه شیراز نیز در این مقوله مشکلات بسیاری داریم ودر بعضی مناطق مانند کرونی ، شاپور جان و کیان اباد که جز بخش مرکزی شیراز نیز هستند، با بحران شدید مواجه ایم که باید با همت والای خیرین بزرگوار ودولت خدمتگزار به نتایج مثمر ثمری دست یافته و با توانی بالا و همتی بزرگ مواردی را که درشان همکاران خدوم وتلاشگر نوسازی مدارس است، رقم بزنیم.

 

در این آیین همچنین محمود میرزایی مدیرکل سابق نوسازی مدارس فارس با تقدیر از همکاری ادارات ،بخش ها و شهرستان ها ومناطق در طول یکساله خدمت وی در امر مدرسه سازی افزود: استان فارس چهارمین استان کشور از لحاظ جمعیتی بوده و ۱۰ درصد از پروژه های عمرانی کشور نیزدر حال ساخت در آن  است وبیش از ۶۰۰ پروژه نیمه تمام نیز در موافقت نامه های وجود دارد که اعتبارات اجازه ورود بیشتر آنهارا نمی دهد.

میرزایی گفت: برای رسیدن سرانه فضایی آموزشی فارس به میانگین کشوری، این استان نیازمند ۳۸ هزار میلیارد تومان اعتبار است واز طرفی تجهیزات برخی مدارس استان نیز بسیار ضعیف و نیازمند توجه بیشتر است

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
Contrast
Increase Font
Decrease Font