همزمان با دهه فجر وبا حضور،وزیردادگستری درشیراز افتتاح ۴۵باب پروژه آموزشی و ورزشی در استان فارس
    
تعداد بازدید: 1098
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1402/11/14
منبع : درون سازمانی

باحضور وزیر دادگستری به نمایندگی از هیات دولت ، استاندار و جمعی از مدیران و مسوولین محلی به نمایندگی از ۴۵ باب پروژه آموزشی و ورزشی در فارس آموزشگاه خیر ساز ۱۸ کلاسه امید فردا به همت ورثه خیرین جاوید نام محمد رضا عرب زاده و فاطمه رشید بیگی در جنوب شیراز به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس فارس در این آیین، رحیمی وزیر دادگستری با تبریک دهه فرخنده فجر با ابراز خرسندی ازحضور موثر و راه گشای مردم در صحنه های انقلاب خاطرنشان کرد : خیرینی که این مدرسه را بنا نهادند اموال خود را در جایی صرف نمودند که صدقه جاریه ونیاز مردم بوده و توانستند آن را با این عظمت ،زیبایی و استانداردهای لازم در یک منطقه محروم بسازند تا دانش آموزان در آن پرورش یافته ،آموزش دیده و جزو نخبه های کشور شوند.

استاندار فارس نیز در این آیین گفت: این آموزشگاه ها می توانند مهارت را به دانش آموزان منتقل نموده و جوانان و نوجوانان ما با استفاده از این فضا ،مهارت لازم را یاد بگیرند و  پس از اخذ دیپلم در مکانی مرتبط با آنچه آموختند، مشغول به کار شوند.

دکتر ایمانیه با تقدیر از همت بانیان خیر این پروژه افزود: خوشحالیم که ورثه مرحوم عرب زاده و مرحومه رشید بیگی با عمل به وصیت آن عزیزان در ساخت این هنرستان آن هم در یکی از  محروم ترین نقاط شیراز همت گماشتند.

دکتر عبداللهی معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی کشور نیز در این مراسم از شریک اصلی مدرسه سازی کشور یعنی خیرین مدرسه ساز تقدیر کرد و افزود : درسال جاری ۶۰ درصد اعتبارات ساخت مدارس کشور را  خیرین تامین کردند.

 دکترعبداللهی با اشاره به عملکرد دولت سیزدهم در راستای مدرسه سازی گفت: از آغاز کاراین دولت تا کنون ۳۲ هزار کلاس درس در کشور احداث و ۴۱ هزار میلیارد تومان در این عرصه هزینه شده است.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور تصریح کرد:فضای آموزشی به عنوان مدرسه سوم بوده و این یعنی دانش آموز وقتی در این فضا قرار می گیرد باید از آن مطلب یاد بگیرد.

او، سرانه فضای اموزشی قبل از انقلاب را برای هر دانش اموز حدود ۱/۵مترذکر کرد و افزود : هم اکنون این سرانه به ۵متر و ۲۲ سانت برای هر دانش اموز رسیده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان فارس نیز در این مراسم با تبریک ایام فرخنده دهه فجر خاطرنشان کرد : این دهه مبارک ، فرصت مناسبی برای معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده و از طرفی رهبر معظم انقلاب بر تقویت مدارس دولتی تاکید خاصی داشتند که برهمین اساس در نوسازی مدارس بر احداث فضای آموزشی متناسب با معماری ایرانی و اسلامی تاکید شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس فارس گفت: دردهه فجر به میمنت ۴۵ سالگی انقلاب مردم ایران  ۴۵ باب فضای آموزشی وورزشی با ظرفیت ۲۰۰ کلاس در س در ۳۱هزار مترمربع با ۲۹۰ میلیارد تومان اعتبار افتتاح می شود که تا پایان سال این آمار به  ۷۵ پروژه آموزشی و پرورشی با ۳۵۱باب کلاس درس و زیر بنایی بالغ بر ۵۰ هزار متر مربع با ۵۱۰ میلیارد تومان خواهد رسید که خیرین فداکار بالغ بر ۴۵ درصد این رقم را تامین کردند.

 

مدیرکل نوسازی مدارس استان فارس با اشاره به روند تامین تجهیزات و بهسازی مدارس طی یکسال اخیر یاد آورشد: طی یکسال گذشته ۵۵ میلیارد تومان تجهیزات اعم از اداری آموزشی و هنرستانی جهت مدارس استان تهیه و توزیع شده وبالغ بر ۲۶۰هزار متر مربع از محوطه مدار س استان نیز آسفالت و بیش از یکصد هزار متر مربع ازپشت بام آموزشگاهای در جریان امر آموزش نیز ایزوگام شده است و ۳۰۰ کلاس درس در قالب ۷۰ باب مدرسه نیز دراین مدت به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شدند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان فارس با تقدیر از همت بانیان خیر فضای آموزشگاه امید فردا که توسط ورثه مرحومه بانو فاطمه رشید بیگی و مرحوم محمد رضا عرب زاده درناحیه سه شیراز احداث شده است گفت:این هنرستان با ۱۸ کلاس درس و ۹ اتاق اداری و ۲باب کارگاه ، در زمینی به مساحت ۶ هزار و ۵۰۰ مترمربع با زیر بنایی بالغ بر ۳ هزار متر مربع با سیستم حرارات مرکزی ، سرایداری،  وزمین ورزشی (چمن مصنوعی )به مساحت ۶۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۳۷ میلیارد تومان احداث شده است که ۱۵ میلیارد تومان ازاین هزینه را ورثه خیرین تامین کردند که بی شک تا مدامی که ازاین فضای با نشاط دانش اموزان بهره آموزشی می برند برای آن مرحومان در نزد حضرت حق اجر و پاداش اخروی منظور خواهد شد.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
Contrast
Increase Font
Decrease Font